برای دریافت مشاوره (در ساعات اداری) تماس بگیرید

ارتباط در واتساپ
09352117676

آموزش بیرون بردن سگ بدون قلاده

Untitled design 21 scaled 1 - آموزش بیرون بردن سگ بدون قلاده

سگ‌ ها در هر سن و سال و نژادی نیاز به بیرون رفتن و پیاده‌روی دارند. به همین دلیل اگر سگ خانگی دارید بهتر است به صورت روزانه او را به گردش ببرید. یکی از مهم‌ ترین معضلات صاحبان سگ‌ ها، بیرون بردن سگ بدون قلاده است.

این کار ممکن است در برخی مواقع خطراتی داشته باشد ولی شما می‌ توانید از سنین پایین به توله سگ خود آموزش داده و با دستورات اولیه، آن‌ها را بدون استفاده از قلاده کنترل کنید.

نکات مهم هنگام بیرون بردن سگ ها بدون قلاده

بهتر است قبل از بیرون بردن سگ خود بدون قلاده، یک سری نکات مهم و حیاتی را در نظر بگیرید تا برای حیوان شما یا افراد دیگر مشکلی ایجاد نشود. از جمله مهم‌ ترین این نکات می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  1. یک پلاک آویز با تمامی مشخصات مانند آدرس و اطلاعات تماس خود را به گردن سگ آویزان کنید.
  2. اگر سگ شما سابقه حمله به اشخاص مختلف دارد، هیچگاه او را بدون قلاده بیرون نبرید، زیرا امکان دارد به دیگران آسیب بزند.

3‌. بهتر است در زمان‌ هایی که خیابان یا پارک‌ ها خلوت است، سگ خود را برای گردش بیرون ببرید و مواظب او باشید تا گم نشود.

  1. از زمانی که سگ متولد می‌ شود، راه رفتن بدون قلاده را کنار خود به او آموزش دهید تا به در کنار شما بودن عادت داشته باشد.
  2. بهتر است سگ خود را برای پیاده‌ روی به مکان‌ هایی که کودکان زیاد هستند مانند پارک‌ ها یا نزدیک وسایل بازی نبرید.
  3. از توجه مداوم به سگ خود غافل نشوید و حتی برای کارهای ضروری، او را به افراد ناشناس نسپارید.

معایب بیرون بردن سگ بدون قلاده

بیرون بردن سگ بدون قلاده در کنار مزایایی که دارد، ممکن است معایبی نیز داشته باشد؛ از مهم‌ ترین این معایب می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • امکان دارد از شما دور شده و خطر یا مشکلی برای او به وجود بیاید.
  • امکان دزدیده شدن سگ مخصوصاً در نژادهای برتر وجود دارد.
  • امکان دارد سگ شما به انسان‌ های دیگر آسیب زده یا به کودکان حمله کند.
  • امکان عصبی شدن یا ترسیدن سگ وجود دارد که در این مواقع می‌ تواند مشکلات روحی فراوانی برای او به وجود بیاید.

 

آیا بیرون بردن سگ بدون قلاده امکان پذیر است؟

در برخی از کشورها بیرون بردن سگ‌ ها بدون قلاده ممنوع است و در صورت مشاهده، ممکن است جریمه شوید. در کشور ایران نیز به دلیل اینکه سگ گردانی ممنوع است در نتیجه اگر حیوان شما مشکلی برای اشخاص به وجود بیاورد شما باید جریمه زیادی پرداخت کنید، به همین دلیل بهترین کار برای بردن سگ به پیاده‌روی، استفاده از یک قلاده مناسب بر اساس نژاد سگ است.

ولی در صورتی که تمایل دارید حیوان خود را بدون قلاده بیرون ببرید بهتر است از کودکی این کار را به او آموزش داده باشید، شما باید بتوانید به خوبی سگ را تحت کنترل خود درآورده تا مشکلی برای خود یا دیگران به وجود نیاورد.

علاوه بر این، در صورتی که سگ را بدون قلاده به پیاده‌ روی می‌ برید نباید بیشتر از 15 دقیقه طول بکشد زیرا پیاده‌ روی طولانی باعث خستگی سگ‌ ها و شیطنت آن‌ها می‌ شود.

در صورتی که همراه سگ خود بدون قلاده به پیاده‌ روی می‌ روید بهتر است توجه او را از طریق صدا زدن یا نشان دادن غذا جلب کنید، این کار می‌ تواند او را کنار شما نگه داشته و از جنب و جوش و بازیگوشی او یا دنبال کردن حیوانات دیگر، جلوگیری کند.

در چه زمان هایی بهتر است سگ را بدون قلاده بیرون ببریم؟

بهترین زمان برای بیرون بردن سگ بدون قلاده، آخر شب و یا در مواقعی است که خیابان‌ ها و پارک خلوت است. همچنین صبح زود نیز می‌ تواند گزینه مناسبی برای به گردش بردن سگ‌ ها باشد.

بهتر است سگ خود را به مکان‌ هایی ببرید که زیاد شلوغ نباشد یا در آنجا حیواناتی مانند گربه وجود نداشته باشند؛ علاوه بر این، پس از اینکه از یادگیری کامل و پایان آموزش سگ خود مطمئن شدید می‌ توانید با خیال راحت‌ تری او را به بیرون ببرید.

پس در زمانی که سگ شما هنوز به پیاده‌ روی بدون قلاده عادت نکرده است بهتر است از انجام این کار خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *